Надрукувати
Запити на інформацію
Як подати запит на інформацію

Порядок подання запиту на отримання публічної інформації

Відповідно до статті 34 Конституції України, статті 5 Закону України «Про інформацію» та статей 1, 3, 12–19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», кожна особа має право на доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні Берестинської районної ради як розпорядника інформації.

Публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених законом.

 

Форми подання запиту на інформацію

Запит на отримання публічної інформації може бути поданий до Берестинської районної ради:

на поштову адресу: 63304, м. Берестин, вул. Соборна, 58-а

на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

особисто: м. Берестин, вул. Соборна, 58-а, 1 поверх, 1 кабінет

 

У районній раді відповідальною особою з питань доступу до публічної інформації призначено:

СТЕПАНЕНКА Володимира Михайловича — начальника загального відділу виконавчого апарату районної ради.

 

Вимоги до змісту запиту

Запит на інформацію може бути поданий в довільній формі. Водночас, згідно з частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запит має містити такі відомості:
1. Прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, а також поштову адресу або інші засоби зв’язку (номер телефону, e-mail тощо).
2. Загальний опис запитуваної інформації або вид, назву, реквізити документа, якщо це відомо запитувачу.
3. Підпис і дату (для письмових запитів).
4. Спосіб отримання інформації (поштою, електронною поштою, факсом, телефоном тощо).

 

Строки розгляду запиту

Згідно з вимогами статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації зобов’язаний надати відповідь на запит:
• протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту;
• не пізніше 48 годин — якщо запит стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи;
• до 20 робочих днів — у випадку, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку серед значної кількості даних, з відповідним обґрунтуванням продовження строку.

 

Підстави для відмови у задоволенні запиту

Відповідно до статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у таких випадках:
• якщо інформація, що запитується, віднесена до інформації з обмеженим доступом (конфіденційна, таємна, службова);
• якщо розпорядник не володіє запитуваною інформацією і не зобов’язаний відповідно до компетенції нею володіти;
• якщо не дотримано вимог до оформлення запиту;
• у разі наявності підстав для відстрочки або обмеження доступу, визначених законом.

 

Зразок форми запиту

Запитувач має право скористатися формою запиту, затвердженою розпорядником інформації, або подати запит у довільній письмовій формі. Завантажити зразок форми запиту можна за посиланням:
Зразок форми запиту

 

Право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника інформації

У разі відмови в задоволенні запиту на інформацію, ненадання відповіді, несвоєчасного надання, надання неповної або недостовірної інформації, необґрунтованого віднесення інформації до обмеженого доступу або інших порушень права на доступ до публічної інформації, запитувач має право на оскарження.

Оскарження може здійснюватися:

1. Адміністративним шляхом — до вищого органу або посадової особи в порядку підлеглості (наприклад, до голови районної ради, заступника голови районної ради).

2. До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Запитувач має право звернутися до Уповноваженого з прав людини, який здійснює парламентський контроль за дотриманням прав на доступ до публічної інформації та розглядає скарги на неправомірну відмову в доступі, затягування з відповіддю, інші порушення.

3. У судовому порядку — відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
Запитувач може подати адміністративний позов до суду щодо оскарження бездіяльності, дій або рішень розпорядника публічної інформації. Позов подається до окружного адміністративного суду за місцем знаходження розпорядника.